Report: Nerazzurri zvládli další překážku, tentokrát zvítězili ve Flórencii

17/2/11 - V dohrávce 17. kola se střetnul Inter s Fiorentinou. Inter tento zápas vyhrál rozdílem jednoho gólu 2:1. Leonardovi černomodří se tedy posunuli zpět na třetí příčku, kterou v zápase proti Juventusu ztratili. Na zápas se přišel podívat i trenér Itálie Prandelli.

Hned na začátku zápasu diváci  Fiorentiny viděli gól domácího Michele Camporeseho ovšem do vlastní brány. Eto´o odcentroval do vápna a italský obránce srazil míč do nešikovně brány – 0:1.

Ale i hráči domácího celku si dokázali vypracovat několik šancí v první půli. A v 33. minutě centr Pasquala nestačil tečovat Gilardinho, ale obrana Interu i s brankářem Césarem nechali míč projít až do branky – 1:1. Fiorentina byla aktivní i poté co dala vyrovnávací gól. Nejdříve Gilardinhova hodně dobrá střela skončila nad brankou, kterou stráží Júlio César. Brankář Interu také vychytal skvělým zákrokem „gólovku“ Pasquala.

Druhý poločas nebyl nudný, ba naopak.. Fiorentina měla už třetí velkou šanci na gól, jenže než Gilardinho stačil vystřelit, Ranocchia ho zablokoval. Ruka Montoliva ve vápně nebyla posouzená jako penaltová a Inter se domáhal marně.

Nerazzurri nakonec prolomili obranu domácích a po krásném průniku Eto´a, který nahrál Pazzinimu, skóroval tento italský forward – 1:2. Inter měl ještě hodně šancí pojistit vítězství, jenže nepadl ani jeden gól. Po třech minutách nastavení odpískal rozhodčí Damato konec zápasu. Inter tedy vyhrál 1:2 a ještě má stále naději na Scudetto.

Autor: Jan Šmídl

Fotky: Yahoo.com