Report: Nerazzurri nakonec vyhráli po penaltách

27/1/11 - Čtvrtfináloví zápas proti domácí Neapoli a Interem dopadl 0:1 po penaltách. Jenže v normální hrací době měli navrch hráči oblíkající dres Neapole. Inter měl sice slabý útok, ale obrana vše  vyřešila bez problému. Panděv zahodil svoje šance na gól a to nemluvě o dalších hráčích.

Esteban Cambiasso doslova zazdil tutovku a brankář De Sanctis volejbalovým zákrokem znemožnil projít míči do branky. Spíše obránci se tlačili do útoku. Když Chivu zahodil šanci, skončil první poločas bez branek.

Druhá polovina byla spíše taktická záležitost. Jediná šance, která se dá vystihnout byla střela od Slovenského reprezentanta Hamšíka. Jenže nohy brankáře Castellazziho vyrazily balón zpět k Hamšíkovi a hrdinou se stal Ranocchia, který na brankové čáře odhlavičkoval míč pryč z brány a tak zabránil gólu. Druhý poločas tedy skončil také bez branek a šlo se na prodloužení neboli Extra time.

Castellazzi měl vůbec snad nejtěžší den. Musel chytat střely od Lavezziho, Cavaniho. Neapol hrála celé prodloužení aktivně a byla hladová po vítězství. Lucio a spol se ubránili a tak přišly na řadu divácky oblíbené penalty.

Cavani (skóroval 1-0), Eto'o (skóroval 1-1), Hamšík (skóroval 2-1), Cambiasso (skóroval 2-2), Lavezzi (nedal 2-2), Pandev (2-3 skóroval ), Zuniga (skóroval 3-3), Motta (skóroval 3-4), Yebda (skóroval 4-4), Chivu (skóroval 4-5). Inter tedy slaví postup do semifinále Italského poháru.  Leonardo sám řekl, že to byl signál pro černomodré a hra se musí určitě více zlepšit.

Autor: Jan Šmídl

Zdroj: Inter.it