Report: Inter zase pod novým trenérem uspěl, tentokrát v Catanii

Hrát v Catanii je vždycky těžké a dneska se o tom opět přesvědčil Inter. Obhájce titulu už málem směřoval k šokující porážce, ale nakonec ho zachránil hrdina Cambiasso a Inter je po vítězství 1:2 mnohem blíže tomu, aby se vrátil do hry o ligový titul. AC totiž zaváhalo a Nerazzurri mají nadále dva zápasy k dobru.

První poločas příliš fotbalové radosti nenadělil. Na Stadio Massimino se diváci museli nudit, šance nebyly téměř žádné. Mariano Andujar musel zasahovat jen proti hlavičce Stankoviče, ale míč mu zamířil přímo do náruče. Eto'o pak připravil střeleckou pozici pro Thiaga Mottu, ale ten přestřelil. Vše důležité se událo až po změně stran.

V úvodu druhého dějství se do šestnáctky probojoval Ciro Capuano, ale zklamal v zakončení. Castellazzi musel zasahovat až proti Carbonimu, kterého nedokázal zastavit Chivu. Ještě lepší zákrok si hostující brankář připsal proti Maximu Lopezovi, ale nakonec byl zbytečný, protože Argentinec byl v ofsajdu. Lopez si chtěl vše nahradit o chvilku později, ale jeho rána zamířila těsně nad bránu. A do třetice pálil Lopez, Castellazzi ale opět zvítězil.

Catania ale v tu chvíli hře jasně dominovala a hrála prakticky jen dvojice Maxi Lopez, Castellazzi. Argentinec ale na brankáře nevyzrál ani počtvrté. Leonardo pak na průběh hry reagoval stažením Chivua a nasazením Panděva, takže se na levý kraj obrany přesunul Zanetti.

Zasloužený gól nakonec Catania vstřelila v 71. minutě. Inter sice dělal co mohl, aby odvrátil rohový kop - Castellazzi vychytal Maxiho Lopeze, Dejan Stankovič míč odhlavičkoval z čáry, ale Alejandra Lopeze již nikdo nebránil a domácí záložník otevřel skóre. Jenže radost Catanie netrvala dlouho. Za tři minuty totiž bylo srovnáno. Stankovič vyslal středem Estebana Cambiassa a ten přesnou ranou prostřelil Andujara. Cambiasso hrál na nezvykle vytažené pozici a dařilo se mu tam. Uběhlo totiž jen dalších pět minut a Inter už byl ve vedení. Maiconův centr do brány zasunul Cambiasso a po závěrečném hvizdu mohli Nerazzurri slavit.

Zdroj: Eurofotbal.cz