Report: Inter vyhrál nakonec 3:0

4/2/11 - Ve včerejším zápase se ukázaly zase nové posily. Houssine Kharja a Gimpaolo Pazzini. Oba vstřelili jeden gól. I Wesley Sneijder skóroval. Do zápasu přišel v 61. minutě za stále trápícího se Milita.

V první půli byl zápas vyrovnaný a první šanci mělo Bari, když pálil z přímého kopu Almiron, jenže Júlio César i se svou pokrývkou hlavy vychytal tuto jedovku. Obránce Maicon se dostával hodně do šancí, ale ani jednu neproměnil. Brankář Bari Jean-Francois Gillet musel zkrotit střelu Maicona a poté hlavičku Ranocchii. Nerazzurri měli perfektní držení míče, ale diváci by radši viděli akčnější fotbal. První poločas tedy skončil bez branek.

Druhá půle už byla ostřejší. Hrálo se více do těla a také to bylo vidět na statistikách v počtu žlutých karet. Krásnou akci odstartoval Samuel Eto´o. Samuel nahrál Militovi a ten mu poslal míč zpět, jenže střela Samuela byla zablokována. Ani jeden z rozhodčích neviděl, jak rumunský obránce Chivu udeřil pěstí Rossiho do obličeje. Hráči domácího týmu se rozeběhli za rozhodčím di Veronou a chtěli, aby Christian dostal červenou kartu. Rozhodčí zůstal chladný a Chivuovi nic nedal. Rumunského beka může ještě stihnout i po zápasové vyloučení a to až na dva zápasy.

V 70. minutě jsme se konečně dočkali. Kharja si narazil s kamerunským forwardem a poslal míč do branky. Houssine Kharja vstřelil svůj první gól za Inter – 0:1.

Bari se nevzdalo. Krásná střela Alessandra Parisiho, ale neskončila v síti díky pohotovému zákroku Césara. Ani Alessandro Gazzi nepřekonal brazilského brankáře ranou z otočky. Černomodří si pojistili výhru, když v nastavení vstřelil branku Pazzini. Jeho rána skončila v pravém rohu branky – 0:2.

To, ale nebylo vše. Wesley Sneijder dokázal, že stále po dlouhém zranění umí hrát a v rozběhnuté 96. minutě zarovnal na konečných 0:3.

Nerazzurri si odvážejí tři body a využili zaváhání AC a  AS. Dostávají se tedy na třetí příčku se ztrátou sedmi bodů na vedoucí AC Milán.

Autor: Jan Šmídl