Report: Diváci viděli krásný zápas, padlo 8 gólů

7/2/11 - Poslední zápas 24. kola nabídl velmi krásnou podívanou. Diváci na San Siru se snad nenudili. Padlo dohromady 8 gólů a k tomu ještě penalta, co víc si přát. Nerazzurri ukázali svojí sílu a tak zůstali tři body v Miláně.

Inter nezačal vůbec špatně. Ve 3. minutě se už mohli radovat. Přihrávka Maicona na navrátilce Sneijdera, který dokazuje, že má formu. Wesley krásnou ranou do šibenice poslal černomodré do vedení – 1:0. Hvězdou zápasu se stal také brankář Interu. Když Borreillo chtěl vyrovnat, zbavil se čtyř obránců, ale na skvěle chytajícího Júlia neměl. Římani nakonec vyrovnali. Na začátku byl Mirko Vučinič, který přihrál Cassetimu a ten dlouhou přihrávkou našel Simplicia, který se nemýlil - 1:1.

Zápas mohl klidně skončit jinak, jenže Júlio César byl proti. Brankář Nerazzurri předvedl tří úžasné zákroky. Nejprve zneškodnil Menéze a pak, když musel na nohy, vychytal dorážku Borriella, jenže ještě nebyl konec. Vyražený míč se dostal znovu k Menézovi a César tohle také vychytal svým obětavým zákrokem. Nedáš, dostaneš. Ve 35. minutě přišel trest. Kamerunský forwad Samuel Eto´o obešel Riiseho a přesnou ranou překvapil Julia Sergia – 2:1.

Na začátku druhého poločasu jsme se mohli radovat, jenže Pazziniho gól nebyl uznán pro ofsajd. Ale nemuseli jsme smutnit. Ve 62. minutě sklepl Pazzini ve vápně pas od Sneijdera, ale Nicolas Burdisso  sestřelil Pazziniho v jasné gólové šanci. Byla odpískána penalta a bývalí hráč Interu Burdisso dostal ještě k tomu červenou kartu. Míč si nepostavil, nikdo jiný než Samuel Eto´o. Samuel poslal Inter do dvoubrankového vedení - 3:1. Inter mohl přidat další branku. Protiútok, který zakončoval Pazzini, však vychytal brankář Vlků. Nerazzurri nakonec dali čtvrtou branku, když se prosadil Thiago Motta po rohovém kopu – 4:1.

Řím, ale nechtěl prohrát. Po přímém kopu se prosadil Vučinič a snížil tak na 4:2. Vlci ještě snížili na 4:3, Simone Loria dostal míč na kopačky a vystřelil. Júlio César byl už bezmocný. V závěru definitivně pohřbil možnost na remízu Esteban Cambiasso. Přihrávku od Zanettiho zužitkoval ve svůj prospěch a pojistil výhru Interu – 5:3.

Autor: Jan Šmídl