Report: Chivuova "nová hlava" se ukázala klíčová

20/1/11- Inter v novém roce pod vedením nového trenéra znovu vyhrál. Prakticky se hrálo jen první poločas, kdy padli všechny branky.

Už začátek zápasu byl docela aktivní, ale branky jsme se dočkali až ve 14 minutě. Přihrávka Milita na Eto´a vyšla černomodrým úchvatně a byl z toho první gól v síti hostů.Ještě jsme se neotřepali z prvního gólu a domácí za 1. minutu přichystali další radost, když  tentokrát přihrával Eto´o. Krásný pas na Panděva, který však si nenechal míč a bravurně přistrčil na volného Milita.

Ovšem ve 23. minutě prvního poločasu hráči Ceseny už zápas nevzdali, ale vstřelili kontaktní gól na 2:1. Bogdaniho střela k tyči skončila za Castellazim. Jenže ani ne za pár minut se musel Luca otáčet znovu. Giaccheriniho volej pomohl srovnat výsledek na 2:2.

Po  necelých dvaceti minutách v nastavení prvního poločasu se krásně dostal Maicon k odcentrování. Jeho přesný lob našel hlavu rumunského obránce Christiana Chivua.Christian se nemýlil a poslal Nerazzurri do vedení 3:2. Určitě nikdo nevěděl, že to bude poslední a zároveň rozhodující gól tohoto zápasu.

V druhém poločasu byla malinko aktivnější Cesena, jenže čtvrthodiny před koncem dostal do druhou žlutou kartu autor druhého gólu hostí Giaccherini. Důležitý hráč Ceseny musel do sprch. Ke konci zápasu nebyli k vidění žádné výrazné akce a zápas tedy skončil pro Inter 3:2. Nerazzurri si ponechávají tři body doma.

Autor: Jan Šmídl