Bayern si v poslední chvíli zajistil lepší pozici v odvetě

24/2/11 - Bohužel osmifinálový zápas neskončil dobrým výsledkem pro Nerazzurri. Černomodří ztratili v poslední minutě bez brankovou remízu a v odvetě za čtrnáct dní budou mít horší pozici. Jediný gól zápasu vstřelil Mario Goméz.

A to zápas vůbec nezačal špatně ani pro jednoho z týmu. Oba celky měli hodně šancí. Na straně domácích v zápase fungovala souhra kamerunského forwarda Samuela Eto´o a brazilského krajního obránce Maicona. Naopak na druhé stráně zachraňoval brankář Kraft, který je letošní jedničkou v Bayernu. Mnichovský tým mění brankáře jako na běžícím pásu. Po odchodu Oliviera Kahna se brankáři měnili po každé sezóně.

Hned velký rozruch obstaral Luiz Gustavo. Jeho rána však skončila vedle pravé tyče Júlia Césara. Však hned  protiútok Samuela Eto´o, jenže byl zastaven obráncem a  kamerunský útočník se dožadoval penalty marně. A o chvíli později znovu Gustavo vystřelil a míč, který byl ještě tečovaný se otřel o tyč.

Ještě v první poločase skombinovali gólově vyhlížející šanci Maicon a Eto´o. Kamerunský hráč tentokrát nezakončoval a ještě nahrál na volného Estebana Cambiassa a ten v stoprocentní šanci trefil jen skvěle chytajícího Krafta. Do konce druhého poločasu se mohla divákům líbit akce Robbena a Ribéryho. Druhý jmenovaný hlavičkoval pouze do břevna. Mario Goméz se hondě snažil, ale když měl „gólovku“ vždy jí spálil. V první půli nakonec postrašil Krafta, kdo jiný než Samuel Eto´o. Jeho ránu však tento německý brankář vytěsnil. A tak první půle skončila bez branek.

Do druhé půlky zápasu vstoupil aktivněji Bayern. Thomas Muller mohl dát už vedoucí gól a nebyl sám i Arjen Robben trefil tyčku. Druhý poločas však už nebyl moc nabitý akcemi. Esteban Cambiasso zahodil svůj druhý pokus na gól. V závěru tlačil Inter na branku Bayernu. Kraft ale za záda nic nepustil a tak se černomodří drželi za hlavu. A pak to přišlo. Protiútok Bayernu. Nizozemec Robben vystřelil z krásné pozice a brankář Júlio César jen vyrazil před sebe, kde čekal už Goméz, kterému se vůbec v zápase jinak nedařilo. Obrana Nerazzurri určitě chybovala a tak ta chyba není jen na brankáři domácích.

Bayern tedy vyhrál 1:0 a veze si zpět do Německa lepší pozici v odvetě, která se hraje za 14 dní v Mnichově.

Sestava Interu Milán: Julio Cesar - Maicon, Ranocchia (73. Kharja), Lucio, Chivu - Zanetti, Cambiasso, Motta - Sneijder, Stankovic - Eto'o

Sestava Bayernu Mnichov: Kraft - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Luiz Gustavo - Schweinsteiger, Pranjic (38. Breno) - Robben, Müller, Ribéry - Gomez

Rozhodčí: Viktor Kassai (Maďarsko)

Diváci: 75.925 (vyprodáno)

Góly: 0:1 Gomez (90. +1)

Žluté karty: Zanetti, Sneijder, Motta / Ribéry, Gustavo

Autor: Jan Šmídl